Luottamusmiehet 2017-2018

Luottamusmiesten tiedot päivittyvät sitä mukaa, kun saamme tietoa eri työnantajien osalta luottamusmiesten valinnoista koskien jäsenistömme luottamusmiehiä.

Yritykset

 

Toimialue

Luottamusmies

Varaluottamusmies

 

Pirkanmaan sairaanhoitopiiri PSHP

 

Sirkka Vienola, 03 311 693 98

sirkka.vienola@pshp.fi

Nina Hovila, 03 311 661 73

nina.hovila@pshp.fi

Tampereen ammattikorkeakoulu TAMK

Sirpa Nieminen, 040 801 6253

sirpa.nieminen@tamk.fi

Satu Kelhä, 040 801 6251

satu.kelha@tamk.fi

Tampereen kaupunkikonsernin vakuutuskassa

Tiina Jormalainen, 03 565 344 56

tiina.jormalainen@tampere.fi

Maria Tuohisto, 03 565 344 57

maria.tuohisto@tampere.fi

Tampereen Vuokra-asunnot Oy

 

Markku Virtanen, 0400 699 908

markku.a.virtanen@tampere.fi

Pirjo Reunanen, 0400 396 771

pirjo.reunanen@tampere.fi

 

Kaupungit ja kunnat

 

Toimialue

Luottamusmies

Varaluottamusmies

Akaan kaupunki (plm)

 

Satu Kari, 040 335 3531

satu.kari@akaa.fi

Riitta Uotila, 040 587 2266

riitta.uotila@akaa.fi

Hämeenkyrön kunta (plm)

Raija Vuorinen, 050 409 8920

raija.vuorinen@hameenkyro.fi

Hanna Pentti, 040 777 1017

hanna.pentti@hameenkyro.fi

Kangasalan kunta

avoin

avoin

Lempäälän kunta (plm)

Marika Mikama, 050 357 1548

marika.mikama@lempaala.fi

Juha Lampinen, 040 419 3988

juha.lampinen@lempaala.fi

Nokian kaupunki (plm)

Elina Autio, 040 1334220

elina.autio@nokiankaupunki.fi

avoin

Pälkäneen kunta (plm)

Anne Mäkinen, 050 315 2763, anne.makinen@palkane.fi

avoin

Urjalan kunta (plm)

avoin

avoin

Valkeakosken kaupunki

Merja Virta, 040 543 5023

merja.virta@valkeakoski.fi

Terhi Helander, 0400 637 350

terhi.helander@valkeakoski.fi

Vesilahden kunta (plm)

Tuija Mäkinen, 0400 834 638

tuija.makinen@vesilahti.fi

Merja Vallin

merja.vallin@vesilahti.fi

 

Ylöjärven kaupunki (plm)

Anne Kovero, 040 133 1435

anne.kovero@ylojarvi.fi

avoin

 

Tampere

 

Toimialue

Luottamusmies

Varaluottamusmies

Koko kaupunki (plm)

Aino Hirvonen, 040 801 2772

aino.hirvonen@tampere.fi

Sari Suokas, 040 806 2284

sari.suokas@tampere.fi

Konsernihallinto, Koppari,

Kaupunkiympäristön palvelualue

avoin

 

avoin

 

Hyvinvointipalvelut

Lasten, nuorten ja perheiden palvelut,

Psykososiaalinen tuki, Vastaanottotoiminta

Jaana Niemelä, 040 806 2382

jaana.niemela@tampere.fi

Reetta Salmijärvi, 040 806 2542

reetta.salmijarvi@tampere.fi

Sairaala -ja kuntoutuspalvelut,

Ikäihmisten palvelut

Sari Suokas, 040 806 2284

sari.suokas@tampere.fi

avoin

Kasvatus- ja opetuspalvelut,

Kulttuuri- ja vapaa-aikapalvelut,

Sara Hildénin museo

Marja Rousio, 040 704 5884

marja-riitta.rousio@tampere.fi

Suvi Ståhlberg, suvi.stahlberg@tampere.fi

Elinvoiman ja kilpailukyvyn palvelualue

Liikelaitokset

Laura Kauhala-Ala-Kapee,

040 801 2602

laura.kauhala-ala-kapee@tampere.fi

avoin