Luottamusmiehet 2019-2022

Luottamusmiesten tiedot päivittyvät sitä mukaa, kun saamme tietoa eri työnantajien osalta luottamusmiesten valinnoista koskien jäsenistömme luottamusmiehiä.

Yritykset

 

Toimialue

Luottamusmies

Varaluottamusmies

 

Monetra Pirkanmaa Oy

Milla Jokinen

milla.jokinen@tampere.fi (toistaiseksi)

Marja Löytökorpi

marja.loytokorpi@tampere.fi (toistaiseksi)

Mäntänvuoren Terveys OyAnja Karstinenavoin

Pirkanmaan sairaanhoitopiiri PSHP

 

Sirkka Vienola, 03 311 693 98

sirkka.vienola@pshp.fi

avoin

Tampereen ammattikorkeakoulu TAMK (kausi 2019-2020)

Eija Siltakorpi, 050 5317 141

eija.siltakorpi@tamk.fi

 

Sirpa Nieminen, 040 801 6253

sirpa.nieminen@tamk.fi

Tampereen kaupunkikonsernin vakuutuskassa

Tiina Jormalainen, 040 5093 778

tiina.jormalainen@tampere.fi

Kirsti Salmela, 044 753 4106

kirsti.salmela@tampere.fi

Tampereen Voimia Oy

Laura Kauhala-Ala-Kapee,

040 801 2602

laura.kauhala-ala-kapee@tampere.fi

avoin

Tampereen Vuokra-asunnot Oy (kausi 2018-2019)

 

Markku Virtanen, 0400 699 908

markku.a.virtanen@tampere.fi

Pirjo Reunanen, 0400 396 771

pirjo.reunanen@tampere.fi

 

Kaupungit ja kunnat

 

Toimialue

Luottamusmies

Varaluottamusmies

Akaan kaupunki (plm)

 

Satu Kari, 040 335 3531

satu.kari@akaa.fi

avoin

Hämeenkyrön kunta (plm)

Raija Vuorinen, 050 409 8920

raija.vuorinen@hameenkyro.fi

avoin
Ikaalisten kaupunkiMarjo Haapalaavoin

Kangasalan kaupunki

avoin

avoin

Lempäälän kunta (plm)

Marika Mikama, 050 357 1548

marika.mikama@lempaala.fi

avoin

 

Maatalouslomittajat ry / luottamusmies

Anne Ahola, 0400 221 612

anne.ahola65@gmail.com

avoin
Mänttä-Vilppulan kaupunki(plm)Maarit Jalonenavoin

Nokian kaupunki (plm)

Elina Autio, 040 133 4220

elina.autio@nokiankaupunki.fi

Jaana Kakkonen, 040 728 8296

jaana.kakkonen@nokiankaupunki.fi

Pälkäneen kunta (plm)

avoin

avoin

Urjalan kunta (plm)

Markus Lohermaa, 040 335 4213

markus.lohermaa@urjala.fi

avoin

Valkeakosken kaupunki

Merja Virta, 040 543 5023

merja.virta@valkeakoski.fi

Terhi Helander, 0400 637 350

terhi.helander@valkeakoski.fi

Vesilahden kunta (plm)

Tuija Mäkinen, 0400 834 638

tuija.makinen@vesilahti.fi

Merja Vallin, 040 5702 396

merja.vallin@vesilahti.fi

 

Ylöjärven kaupunki (plm)

Anne Kovero, 040 133 1435

anne.kovero@ylojarvi.fi

avoin

 

Tampere

 

Toimialue

Luottamusmies

Varaluottamusmies

Koko kaupunki (plm)

Aino Hirvonen, 040 801 2772

aino.hirvonen@tampere.fi

Sari Suokas, 040 806 2284

sari.suokas@tampere.fi

Konsernihallinto, Kaupunkiympäristön palvelualue

avoin

 

avoin

 

Hyvinvointipalvelut

Lasten, nuorten ja perheiden palvelut,

Psykososiaalinen tuki, Vastaanottotoiminta

Jaana Niemelä, 040 806 2382

jaana.niemela@tampere.fi

Reetta Salmijärvi, 040 806 2542

reetta.salmijarvi@tampere.fi

Sairaala -ja kuntoutuspalvelut,

Ikäihmisten palvelut

Sari Suokas, 040 806 2284

sari.suokas@tampere.fi

avoin

Kasvatus- ja opetuspalvelut,

Kulttuuri- ja vapaa-aikapalvelut,

Sara Hildénin museo

Marja Rousio, 040 704 5884

marja-riitta.rousio@tampere.fi

Suvi Ståhlberg, suvi.stahlberg@tampere.fi

Elinvoiman ja kilpailukyvyn palvelualue

Liikelaitokset

avoin

avoin