Luottamusmiehet 2023-2024

Luottamusmiesten tiedot päivittyvät sitä mukaa, kun saamme tietoa eri työnantajien osalta luottamusmiesten valinnoista koskien jäsenistömme luottamusmiehiä.

Yritykset


ToimialueKausiLuottamusmies

Varaluottamusmies


Monetra Pirkanmaa Oy2022-2024

Tiina Pystykoski

041 730 3413

tiina.pystykoski@monetra.fi

Marja Löytökorpi

040 718 7033

marja.loytokorpi@monetra.fi 

Mäntänvuoren Terveys Oy2022-2024avoinavoin
Pirkanmaan Voimia Oy2022-2024

Laura Kauhala-Ala-Kapee

040 801 2602

laura.kauhala-ala-kapee@voimia.fi

avoin
SASKY koulutuskuntayhtymä2019-2022

Marko Hulkkonen

marko.hulkkonen@sasky.fi

avoin
Tampereen ammattikorkeakoulu TAMK2021-2024

Sirpa Nieminen

040 801 6253

sirpa.nieminen@tuni.fi

avoin
Tampereen kaupunkikonsernin vakuutuskassa2022-2024

Tiina Jormalainen

044 753 4108

tiina.jormalainen@tampere.fi

Kirsti Salmela 

044 753 4106

kirsti.salmela@tampere.fi

Pirkanmaan hyvinvointialue

Siirtymäkauden ajan siirtyneet luottamusmiehet jatkavat, luottamusmiesvaalit pidetään viimeistään 31.3.2023 mennessä.

  • Sari Suokas, Kari Hämäläinen
  • Sirkka Vienola, Siri Vienola,
  • Jaana Niemelä, Reetta Salmijärvi
  • Lotta Liitsola

Kaupungit ja kunnat

ToimialueKausiLuottamusmiesVaraluottamusmies

Akaan kaupunki (plm)


2023-2024avoinavoin
Hämeenkyrön kunta (plm)2023-2024

Maria Anttila

maria.anttila@hameenkyro.fi

avoin
Ikaalisten kaupunki (plm)2023-2024avoinavoin
Kangasalan kaupunki (plm)2023-2024avoinavoin
Lempäälän kunta (plm)2023-2024avoinavoin

2023-2024

Maatalouslomittajat ry / luottamusmies

Anne Ahola

0400 221 612

anne.ahola65@gmail.com

avoin
Mänttä-Vilppulan kaupunki (plm)2023-2024


avoin


avoin

Nokian kaupunki (plm)2023-2024

Jaana Kakkonen

040 728 8296

jaana.kakkonen@nokiankaupunki.fi

Maarit Polviander
Oriveden kaupunki (plm)2023-2024

avoin


Minna Lähteinen

minna.lahteinen@orivesi.fi

Pälkäneen kunta (plm)2023-2024avoinavoin
Urjalan kunta (plm)2023-2024avoinavoin
Valkeakosken kaupunki (plm)2023-2024Anu Valtonenavoin
Vesilahden kunta (plm)2023-2024

Tuija Mäkinen

0400 834 638

tuija.makinen@vesilahti.fi


Merja Vallin

040 5702 396

merja.vallin@vesilahti.fi


Virtain kaupunki (plm)2021-2024

Sanna Viitanen

044 715 1930 sanna.viitanen@marttinen.fi


Keiturin Sote (tytäryhtiö)

Plm Tuija Loukaskorpi

044 715 1512

tuija.loukaskorpi@keiturinsote.fi

avoin



avoin

Ylöjärven kaupunki (plm)2023-2024avoinavoin


Tampere

ToimialueKausiLuottamusmiesVaraluottamusmies
Koko kaupunki (plm)2023-2024

Jani Airola

041 730 5459

jani.airola@tampere.fi

valitaan myöhemmin
Konserniohjaus, kaupunkiympäristön palvelualue, elinvoiman ja kilpailukyvyn palvelualue ja liikelaitokset 2023-2024

Satu Laine

040 801 6779

satu.laine@tampere.fi

avoin
Sivistyspalvelut

Varhaiskasvatus ja perusopetus

Liikunta-, kulttuuri- ja nuorisopalvelut


2023-2024

Mikko Leikko


Meri Lust

040 800 4487

lustmeri@gmail.com



avoin


avoin