Luottamusmiehet 2019-2024

Luottamusmiesten tiedot päivittyvät sitä mukaa, kun saamme tietoa eri työnantajien osalta luottamusmiesten valinnoista koskien jäsenistömme luottamusmiehiä.

Yritykset

 

Toimialue

Kausi

Luottamusmies

Varaluottamusmies

 

Monetra Pirkanmaa Oy2019-2022

Milla Jokinen, 040 724 5092

milla.jokinen@monetra.fi

Marja Löytökorpi,

040 71807033

marja.loytokorpi@monetra.fi 

Mäntänvuoren Terveys Oy2019-2022

Anja Karstinen,044 420 1534

anja.karstinen@pihlajalinna.fi

avoin

Pirkanmaan sairaanhoitopiiri PSHP

 

2019-2022

Sirkka Vienola, 044 472 9365

sirkka.vienola@pshp.fi

avoin
Pirkanmaan Voimia Oy2019-2022

Laura Kauhala-Ala-Kapee,

040 801 2602

laura.kauhala-ala-kapee@voimia.fi

avoin
SASKY koulutuskuntayhtmä2019-2022

Marko Hulkkonen

marko.hulkkonen@sasky.fi

avoin

Tampereen ammattikorkeakoulu TAMK

2021-2024

Avoin

 

Sirpa Nieminen,

040 801 6253

sirpa.nieminen@tuni.fi

Tampereen kaupunkikonsernin vakuutuskassa

2019-2022

Tiina Jormalainen,

044 753 4108

tiina.jormalainen@tampere.fi

Kirsti Salmela, 044 753 4106

kirsti.salmela@tampere.fi

Tampereen Vuokra-asunnot Oy

 

2021-2024

Minna Konola, 040 846 1019

minna.konola@tampere.fi

Pirjo Reunanen, 0400 396 771

pirjo.reunanen@tampere.fi

 

Kaupungit ja kunnat

 

Toimialue

Kausi

Luottamusmies

Varaluottamusmies

Akaan kaupunki (plm)

 

2019-2022

Satu Kari, 040 335 3531

satu.kari@akaa.fi

avoin

Hämeenkyrön kunta (plm)

2019-2022

Raija Vuorinen, 050 409 8920

raija.vuorinen@hameenkyro.fi

avoin
Ikaalisten kaupunki (plm)2021-2024

Marjo Haapala, 044 7306603

marjo.haapala@ikaalinen.fi

avoin

Kangasalan kaupunki (plm)

2019-2022

Anu Valkama, 040 133 6798

anu.valkama@kangasala.fi

avoin

Lempäälän kunta (plm)

2019-2022

Marika Mikama, 050 357 1548

marika.mikama@lempaala.fi

avoin

 2019-2022

Maatalouslomittajat ry / luottamusmies

Anne Ahola, 0400 221 612

anne.ahola65@gmail.com

avoin
Mänttä-Vilppulan kaupunki (plm)2019-2022

 

avoin

 

avoin

Nokian kaupunki (plm)

2019-2022

Elina Autio, 040 133 4220

elina.autio@nokiankaupunki.fi

Jaana Kakkonen, 040 728 8296

jaana.kakkonen@nokiankaupunki.fi

Oriveden kaupunki (plm)2019-2022

avoin

 

varaplm Minna Lähteinen

minna.lahteinen@orivesi.fi

Pälkäneen kunta (plm)

2019-2022

avoin

avoin

Urjalan kunta (plm)

2021-2024

Markus Lohermaa,

040 335 4213

markus.lohermaa@urjala.fi

avoin

Valkeakosken kaupunki (plm)

2019-2022

Merja Virta, 040 543 5023

merja.virta@valkeakoski.fi

Terhi Helander, 0400 637 350

terhi.helander@valkeakoski.fi

Vesilahden kunta (plm)

2019-2022

Tuija Mäkinen, 0400 834 638

tuija.makinen@vesilahti.fi

 

Merja Vallin, 040 5702 396

merja.vallin@vesilahti.fi

 

Virtain kaupunki (plm)2021-2024

Sanna Viitanen, 044 715 1930, sanna.viitanen@marttinen.fi

 

Keiturin Sote (tytäryhtiö)

Plm Tuija Loukaskorpi,

044 715 1512

tuija.loukaskorpi@keiturinsote.fi

avoin

 

 

avoin

Ylöjärven kaupunki (plm)2019-2022

avoin

avoin

 

Tampere

 

Toimialue

Kausi

Luottamusmies

Varaluottamusmies

Koko kaupunki (plm)

2019-2022

Aino Hirvonen, 040 801 2772

aino.hirvonen@tampere.fi

Sari Suokas, 040 806 2284

sari.suokas@tampere.fi

Konserniohjaus, kaupunkiympäristön palvelualue, elinvoiman ja kilpailukyvyn palvelualue ja liikelaitokset 2019-2022AvoinSatu Laine

Sosiaali- ja terveyspalvelut

Lapset, nuoret ja perheet,

Psykososiaalinen tuki,

Vastaanottopalvelut,

Erikoissairaanhoito

2019-2022

Jaana Niemelä

, 040 806 2382

jaana.niemela@tampere.fi

Reetta Salmijärvi,

040 806 2542

reetta.salmijarvi@tampere.fi

Ikäihmisten palvelut

2019-2022

Sari Suokas,

040 806 2284

sari.suokas@tampere.fi

Lotta Liitsola

lotta.liitsola@tampere.fi

Sivistyspalvelut

Kasvatus- ja opetuspalvelut

Kulttuuri- ja vapaa-aikapalvelut

Sara Hildénin museo

2019-2022

Marja Rousio,

040 704 5884

marja-riitta.rousio@tampere.fi

Suvi Ståhlberg,

044 481 1692

suvi.stahlberg@tampere.fi