Luottamusmiehet 2019-2024

Luottamusmiesten tiedot päivittyvät sitä mukaa, kun saamme tietoa eri työnantajien osalta luottamusmiesten valinnoista koskien jäsenistömme luottamusmiehiä.

Yritykset


ToimialueKausiLuottamusmies

Varaluottamusmies


Monetra Pirkanmaa Oy2019-2022

Tiina Pystykoski

041 730 3413

tiina.pystykoski@gmail.com

Marja Löytökorpi

040 718 7033

marja.loytokorpi@monetra.fi 

Mäntänvuoren Terveys Oy2019-2022avoinavoin

Pirkanmaan sairaanhoitopiiri PSHP


2019-2022

Sirkka Vienola 

044 472 9365

sirkka.vienola@pshp.fi

Siri Vienola

03 3116 6723

siri.iita@gmail.com

Pirkanmaan Voimia Oy2019-2022

Laura Kauhala-Ala-Kapee

040 801 2602

laura.kauhala-ala-kapee@voimia.fi

avoin
SASKY koulutuskuntayhtmä2019-2022

Marko Hulkkonen

marko.hulkkonen@sasky.fi

avoin
Tampereen ammattikorkeakoulu TAMK2021-2024

Sirpa Nieminen

040 801 6253

sirpa.nieminen@tuni.fi

avoin
Tampereen kaupunkikonsernin vakuutuskassa2019-2022

Tiina Jormalainen

044 753 4108

tiina.jormalainen@tampere.fi

Kirsti Salmela 

044 753 4106

kirsti.salmela@tampere.fi

Tampereen Vuokra-asunnot Oy


2021-2024avoin

Pirjo Reunanen

0400 396 771

pirjo.reunanen@tampere.fi


Kaupungit ja kunnat


ToimialueKausiLuottamusmiesVaraluottamusmies

Akaan kaupunki (plm)


2019-2022

Satu Kari

040 335 3531

satu.kari@akaa.fi

avoin
Hämeenkyrön kunta (plm)2019-2022

Raija Vuorinen

050 409 8920

raija.vuorinen@hameenkyro.fi

avoin
Ikaalisten kaupunki (plm)2021-2024

Marjo Haapala

044 7306603

marjo.haapala@ikaalinen.fi

avoin
Kangasalan kaupunki (plm)2019-2022

Anu Valkama

040 133 6798

anu.valkama@kangasala.fi

avoin
Lempäälän kunta (plm)2019-2022

Marika Mikama

050 357 1548

marika.mikama@lempaala.fi

avoin

2019-2022

Maatalouslomittajat ry / luottamusmies

Anne Ahola

0400 221 612

anne.ahola65@gmail.com

avoin
Mänttä-Vilppulan kaupunki (plm)2019-2022


avoin


avoin

Nokian kaupunki (plm)2019-2022

Jaana Kakkonen

040 728 8296

jaana.kakkonen@nokiankaupunki.fi

avoin
Oriveden kaupunki (plm)2019-2022

avoin


Minna Lähteinen

minna.lahteinen@orivesi.fi

Pälkäneen kunta (plm)2019-2022avoinavoin
Urjalan kunta (plm)2021-2022 (2024)avoinavoin
Valkeakosken kaupunki (plm)2019-2022

Merja Virta

040 335 6202

merja.virta@valkeakoski.fi


Vesilahden kunta (plm)2019-2022

Tuija Mäkinen

0400 834 638

tuija.makinen@vesilahti.fi


Merja Vallin

040 5702 396

merja.vallin@vesilahti.fi


Virtain kaupunki (plm)2021-2024

Sanna Viitanen

044 715 1930 sanna.viitanen@marttinen.fi


Keiturin Sote (tytäryhtiö)

Plm Tuija Loukaskorpi

044 715 1512

tuija.loukaskorpi@keiturinsote.fi

avoin



avoin

Ylöjärven kaupunki (plm)2019-2022

Simo Suominen

045 840 6855

simo.suominen@ylojarvi.fi

avoin


Tampere


ToimialueKausiLuottamusmiesVaraluottamusmies
Koko kaupunki (plm)2019-2022

Sari Suokas

040 806 2284

sari.suokas@tampere.fi

(1.5.2022 alkaen)

Kari Hämäläinen

040 806 2347

kari.hamalainen@tampere.fi

(1.5.2022 alkaen)

Konserniohjaus, kaupunkiympäristön palvelualue, elinvoiman ja kilpailukyvyn palvelualue ja liikelaitokset 2019-2022

Kari Hämäläinen

040 806 2347

kari.hamalainen@tampere.fi

Satu Laine
Sosiaali- ja terveyspalvelut

Lapset, nuoret ja perheet,

Psykososiaalinen tuki,

Vastaanottopalvelut,

Erikoissairaanhoito

2019-2022

Jaana Niemelä

040 806 2382

jaana.niemela@tampere.fi

Reetta Salmijärvi

040 806 2542

reetta.salmijarvi@tampere.fi

Ikäihmisten palvelut2019-2022

Sari Suokas

040 806 2284

sari.suokas@tampere.fi

Lotta Liitsola

lotta.liitsola@tampere.fi

Sivistyspalvelut

Kasvatus- ja opetuspalvelut

Kulttuuri- ja vapaa-aikapalvelut

Sara Hildénin museo

2019-2022

Marja Rousio

040 704 5884

marja-riitta.rousio@tampere.fi

Meri Lust

040 800 4487

lustmeri@gmail.com

(1.5.2022 alkaen)