Hallitus 2021-2022

Uusi hallitus on valittu (3.12.2020)

Tammikuun järjestäytymiskokouksessa valitaan varapuheenjohtaja, toimikuntien vetäjät, seniori- ja nuorisovastaavat sekä Jyty-agentit.

 

Puheenjohtaja:

Kirsi Kuukkanen, Tampere (Monetra), puheenjohtaja@jytypirkanmaa.fi

Varapuheenjohtaja: Tiina Juutilainen (Urjala), varapuheenjohtaja@jytypirkanmaa.fi

Nimi

Paikkakunta

Sähköposti

Varajäsen

Paikkakunta

Elina Autio

Nokia

mummeli68@gmail.com

Marika Mikama

Lempäälä

Aino Hirvonen

Tampere

aino.hirvonen@tampere.fi

Suvi Ståhlberg

Tampere

Tiina Juutilainen

Urjala

tiina.juutilainen@urjala.fi

Suvi Kinaret

Tampere

Tiina Mäkinen

Kangasala

tiina.makinen@kangasala.fi

Leila Wiss

Kangasala

Milla Jokinen

Tampere (Monetra)

m.jokinen1992@gmail.com

Teija Helin

Tampere (TAMK)

Marjo Haapala

Ikaalinen

marjo.haapala@ikaalinen.fi

Raija Vuorinen

Hämeenkyrö

Tarja Ruukala

Kangasala

tarja.ruukala@kangasala.fi

Tuula Mäntylä

Kangasala

Sari Suokas

Tampere

sari.suokas@tampere.fi

Asko Puumalainen

Tampere

Sirkka Vienola

Tampere (PSHP)

sirkka.vienola@pshp.fi

Saara-Maria Touru

Tampere (PSHP)

Sanna Viitanen

Virrat

sanna.viitanen@marttinen.fi

Marianne Saarinen

Virrat

Jaana Jokikoivu-Hiukkamäki

Urjala

jaana.jokikoivu-hiukkamaki @urjala.fi

Maarit Mäkiaho

Valkeakoski

 

Yhdistyksen muut valitut vastaavat:

  • seniorivastaava Arja Kvist

  • Nuorten aikuisten / opiskelijoiden toiminnasta vastaavat Milla Jokinen ja Saara-Maria Touru.